Śladami Picassa przez Paryż

To miasto jakim jest Paryż przyciąga artystów i miłośników sztuki z całego świata. Paryż i jego niezwykła atmosfera sprawiają, że tu obrazy i rzeźby zaczynają się prezentować wyjątkowo. Nic dziwnego, że w gronie najważniejszych atrakcji miasta prym wiodą galerie sztuki.

Muzeum dzieł Picassa w Paryżu

Jednym z tych miejsc, które są szczególnie atrakcyjne dla koneserów sztuki stało się paryskie Muzeum Picassa. To jedna z tych placówek, której w czasie wycieczki po francuskiej stolicy nie można pominąć. Dlaczego? Bo to jedyna tak obszerna i różnorodna kolekcja dzieł Picassa – człowieka, który nadał sztuce nowy wymiar i który do dziś inspiruje młodych artystów. O sztuce Picassa więcej dowiemy się na portalu www.tajemnice.pl. We wnętrzu XVII-wiecznej rezydencji dzieła tego niezwykłego artysty prezentują się wspaniale, a historyczne otoczenie jeszcze mocniej podkreśla ich nowatorskość. Ta placówka ma się czym pochwalić.

Co można znaleźć w Muzeum dzieł Picassa?

Wśród licznych portretów wyróżnia się tu „Celestyna”, a wśród rzeźb – popiersie kochanki Picassa, Gertrudy. Piękny kolaż znany jako „Martwa natura z plecionką” to kolejne ważne dzieło, które prezentowane jest w murach paryskiego muzeum. Wszystkie te dzieła tworzą wspaniałą kolekcję, która pozwala zapoznać się z twórczością mistrza oraz prześledzić postęp i zmiany zachodzące w jego twórczości. W ten sposób wizyta w galerii zmienia się w niezwykłą lekcję historii sztuki, której bohaterem jest jeden z najbardziej intrygujących artystów XX wieku. Jego muzeum to jedna z największych atrakcji, jaką miłośników sztuki może oczarować Paryż. Nic dziwnego, że a placówka bywa głównym celem wycieczki do Francji dla tak wielu osób z całego świata.