Reakcje na Facebooku – dlaczego warto zadbac o ich dużą ilość?

W dobie Internetu i ogromnej konkurencji na Facebooku wszystkim twórcom treści i przedsiębiorcom zależy na rozwoju swoich fanpage’ów. W Internecie znajdziemy płatne usługi, które pomogą w znacznie szybszy sposób rozwinąć naszą stronę na FB. Reakcje na Facebooku i polubienia komentarza są świetnym sposobem do zwiększenia popularności usług i treści.

Nowe reakcje na FB i polubienia komentarza bardzo pomagają zwiększać zasięgi na Facebooku. Czy wiesz jak szybko możesz je zdobyć? Dzięki firmie Wypromowani.pl jest to naprawdę proste!

Facebook – potężne narzędzie marketingowe

Facebook był kiedyś używany przede wszystkim jako miejsce, na którym wrzucaliśmy fotografie, filmy z wakacji i prowadziliśmy rozmowy ze znajomymi. Obecnie Facebook nie służy już tylko do rozrywki i rozmów, ale jest też wielką platformą, którą używa się do reklamowania usług i produktów. Platforma jest wykorzystywana zarówno przez małe biznesy, jak i wielkie korporacje.

Codziennie, wiele milionów osób z całego świata korzysta z Facebooka, a wśród nich zawsze można znaleźć odbiorców naszej twórczości lub potencjalnych klientów. Platforma daje możliwość dotarcia do ogromnej ilości użytkowników i zdecydowanie powinniśmy z tego korzystać.

Jak polubienia komentarza na Facebooku wpływają na zasięg postu

Dla zwiększania tzw. zasięgów mamy do wyboru kilka czynności. Jedną z nich są polubienia komentarza facebook. Like pod komentarzem jest wskaźnikiem, który odpowiada za ocenę popularności komentarza na platformie Facebook. Ilość polubień danego komentarza jest niezależna od ilości polubień pod postem na FB i jest wykorzystywana do sortowania w tak zwanym rankingu komentarzy. Co to oznacza w praktyce? Oznacza, że komentarz z bardzo dużą liczbą polubień uznawany jest przez serwis za najlepszy – platforma domyślnie będzie go wyświetlać na samej górze, dzięki czemu zobaczy go znacznie więcej użytkowników.

Co dają reakcje na Facebooku

Druga z usług, to reakcje fb. Osoby, które decydują się zakupić reakcje Facebook robią to ze względu na szybką możliwość podnoszenia zasięgu posta lub objęcia przewagi w konkursach na platformie. Reakcje na Facebooku są ważną funkcją dla osób interesujących się marketingiem, ponieważ dają możliwość sprawnego dotarcia do nowych potencjalnych fanów. Takie działanie pozwoli wypromować fanpage na Facebooku i zdobyć więcej obserwujących, a nawet klientów w sklepach internetowych. Algorytm bardziej nagradza posty mające dużo reakcji „super” i „ha ha” niż zwykłe „lubię to”. W efekcie takie treści wyświetlają się większej ilości osób i przynoszą autorowi wymierne korzyści.

Takie zabiegi podnoszą zasięg posta, a co za tym idzie – docieranie do nowej grupy odbiorczej. Dzięki udostępnieniom ludzi chcących wziąć udział w konkursie firma organizująca konkurs może szybko wypromować fanpage na Facebooku. Jak widać, reakcja to potężne narzędzie, które – umiejętnie wykorzystane – może przynosić wiele korzyści.