Olivia Rodrigo, czyli nowoczesny głos na scenie muzycznej

Muzyka to dla wielu osób życie. Jedni tak siebie wyrażają, inni szukają w niej pocieszenia, jeszcze inni nie wyobrażają sobie bez niej egzystencji. Dla wielu osób muzyka jest po prostu pięknym, miłym dodatkiem do codzienności. Niezależnie od tego, do jakiej grupy należysz, pewnie masz w swojej kolekcji choć jedną płytę ulubionego zespołu czy wykonawcy. Obecnie listy przebojów, jak i sklepowe półki zdobyła amerykańska piosenkarka i aktorka Olivia Rodrigo, a wszystko to dzięki jej nowej płycie.

Kim jest Olivia Rodrigo?

Olivia Isabel Rodrigo to piosenkarka i aktorka pochodząca z Filipin, która większość swojego życia spędziła w USA. Jej debiutem był film „An American Girl: Grace Stris Up Success”, jednak wcieliła się w role również w innych produkcjach. W 2021 roku postanowiła nagrać płytę, co jej się udało. Płyta jest jej debiutem muzycznym i nosi nazwę „Sour”. Jej muzyczne talenty nie są wcale gorsze od gry aktorskiej, ponieważ płyta w bardzo szybkim czasie zdobyła listy przebojów, nie tylko w radiach, ale również na YouTube. Wytwórnia, w której podjęła się wydania tej płyty to Geffen Records.

Album Rodrigo, której data urodzenia to 2003 rok, nagrany został w gatunku mieszanym. Mamy tutaj do czynienia z popem pomieszanym z rockiem. Jest to z pewnością nie lada gratka dla osób, które kochają takie mixy. Utwór „Drivers License” zdobył dla niej popularność oraz szerokie grono odbiorców. Co ciekawe, utwory takie, jak „Deja Vu” czy „Good 4 U” nagrywane były w pandemicznym czasie. Cała płyta Rodrigo uzyskała statuetkę Grammy w kategorii najlepsza płyta wokalna pop.

Drivers License, czyli singiel, którym zdobyła publiczność

Olivia Rodrigo od najmłodszych lat związana była ze sceną. Można ją śmiało powiązać z hitem Disneya, czyli „High School Musical. The Musical: The Series”. Dlaczego? Na ścieżce dźwiękowej znalazł się jej utwór zatytułowany „All I Want”. Pierwsze wydanie płyty, jej premier odbyła się w 2021 roku. Jednak, jak widać, Rodrigo znana była już wcześniej. Wystąpiła także w Grace Stirs Up Success z Grace Thomas.

Jeśli Twoje serce skradł kawałek „Drivers License” lub inna piosenka Rodrigo, jej płyty to produkty idealne dla Ciebie. Obecnie sklepy z płytami nie mogą opędzić się od klientów, którzy chętnie szukają płyty „Sour”. Koniecznie po nią sięgnij, jeśli jesteś fanem połączenia popu i rocka, a nawet jeśli nie znasz takiego połączenia, płyta ta z pewnością przypadnie Ci w szybkim tempie do gustu. Warto sięgać po nowości, aby nastrajać swoje zmysły do nowych brzmień.