Modne zasłony do każdego wnętrza – największy wybór

Zasłony przestały pełnić tylko jedną funkcjonalność, jaką jest zaciemnianie pomieszczeń. Stały się sztuką, sposobem wyrażania stylu i stałym elementem w każdym pomieszczeniu. Pięknie zdobione zasłony nadają szyku, klasy i finezji wnętrzom. Są doceniane przez architektów i dekoratorów wnętrz, którzy w swoich projektach wykorzystują ich walory estetyczne.

Zasłony gotowe czy szyte na wymiar?

Wysokie pomieszczenia dają nieograniczone możliwości projektowe, ale także wymagają uszycia zasłon o niestandardowych wymiarach. Eleganckie, długie zasłony w dobrze doświetlonym i otwartym pomieszczeniu, dodają świeżości i harmonii. Dopełniają wnętrze, tworząc przytulny i ciepły dom. W standardowych pomieszczeniach możemy zdecydować się na gotowe zasłony. Pamiętajmy, że czas oczekiwania na zasłony szyte, jest dłuższy niż w przypadku zasłon gotowych, które są dostępne od ręki.

Zasłony zaciemniające czy zasłony szare?

Zasłony szare nie muszą mieć takich samych funkcjonalności, jak zasłony zaciemniające. Dlatego należy sprawdzać właściwości zasłon, a szczególnie ich stopień zaciemnienia. Postaraj się dopasować rodzaj zasłony do funkcji pomieszczenia. W sypialni unikaj ostrych kolorów i wzorów. Postaw na szare, stonowane kolory lub delikatny wzór błyszczący. Mniej doświetlone pomieszczenie rozjaśnij zasłonami w kwiaty lub pasy w jasnych kolorach.

Zasłony na przelotkach czy taśmie marszczącej?

Sposób wieszania firan i zasłon jest zależy od rodzaju karnisza. Jeśli w domu posiadasz szyny przysufitowe, to dobrym wyborem będzie wykończenie taśmą marszczącą. Taką zasłonę można zawiesić za pomocą agrafek. Taśma marszcząca pozwala na regulowanie ilości i wielkości marszczeń. W przypadku tradycyjnego karnisza, sięgamy po zasłony i firany posiadające przelotki. Wieszanie na takim karniszu jest niezwykle proste i szybkie.

Nowoczesne zasłony – na co zwrócić uwagę?

Tkaniny z grubego materiału są bardzo efektowne i ciężkie, dlatego nie każdy karnisz udźwignie taki ciężar. Dopasuj zasłony do możliwości swojego karnisza i wnętrza. Do małego salonu wybierz lekkie firany i zasłony w jasnych kolorach. Do pokoju dziecka postaw na delikatne firanki z zasłonami na szelkach.

Eurofirany.com.pl – największy wybór

W sklepie internetowym eurofirany.com.pl z pewnością znajdziesz wymarzone produkty do swojego domu. W bogatym i szerokim asortymencie znajdują się firany, zasłony oraz akcesoria dekoracyjne. Załóż konto w naszym sklepie i odbierz kod na pierwsze zakupy. Wejdź na stronę i poczuj się jak architekt we własnym domu.