Zastawa kawowa – uniwersalny pomysł na prezent

Picie kawy czy herbaty to przyjemna chwila w ciągu dnia, która pozwala na wyciszenie i ukojenie nerwów. Nie ma nic przyjemniejszego niż usiać na ulubionym fotelu, delektować się kawą i rozmową z najbliższymi. Aby podnieść ważność tego momentu, warto zadbać o wyjątkowy serwis kawowy. Jak powinien wyglądać? Na co zwrócić uwagę?

Jakie zastawy do serwowania kawy dostępne są na rynku?

W sklepach można kupić różnego typu zestawy do serwowania kawy. Osoby, które często przyjmują gości, mogą zdecydować się na duży komplet, a dla picia kawy i herbaty w małym gronie lepsze będą małe, kilkuczęściowe zestawy. Można kupić same kubki i filiżanki lub wybrać całe komplety, składające się z talerzyków deserowych, dzbanków, mlecznika i cukiernicy. Dostępne są zestawy dla 4, 6, a nawet dla 12 osób. Komplety do podawania kawy występują w wielu kolorach. Dla fanów klasyki polecane są klasyczne białe filiżanki i dzbanki, zaś dla osób lubiących bardziej nowoczesne rozwiązania filiżanki w różnych kolorach, w ciekawe wzory. Elegancki komplet sprawi, że kawa będzie lepiej smakować, a dzień od razu stanie się lepszy.

Zastawa kawowa na prezent

Zastawy kawowe są idealnym pomysłem na prezent. Są uniwersalny, można je podarować bliskim osobom, a także dalszym znajomym. Pasują na ślub, jubileusz, rocznicę, Dzień Matki, urodziny itp. Takie prezenty na pewno nie będą leżeć bezużytecznie na półce. Piękne zestawy kawowe umilą codzienność, sprawia, że kolacja czy obiad nabiorą wyjątkowego charakteru. Przydadzą się na wyjątkowe okazje, uświetnią świąteczną kolację czy urodzinowy obiad. Na prezent Świętnie sprawdzą się filiżanki i talerze z porcelany i ceramiki. Można wybrać duże filiżanki, które przez długi czas pozwolą delektować się ulubionym napojem, małej filiżanki do kawy np. espresso lub szerokie, wygodne filiżanki do serwowania herbaty. Dostępne są kształty klasyczne, jak i bardziej nowoczesne – geometryczne, czy stożkowe.

Dlaczego warto wybrać zestawy z ceramiki?

Kamionka to wyjątkowy materiał, który sprawia, że talerze i filiżanki są elegancki, klasyczne i piękne. Dodatkowym atutem jest odporność na wyszczerbienia, obicia i stłuczenia. Ceramiczne komplety do kawy mogą być użytkowane przez wiele lat, często przechodzą z pokolenia na pokolenie. Są odporne na wysokie temperatury, dlatego bez problemu mogą być myte w zmywarce lub podgrzewane w mikrofalówce. Niepowtarzalne produktu oferuje ceramika artystyczna Bolesławiec. Komplety występują w wielu kolorach i kształtkach, dlatego z łatwością można je dopasować do swojego gustu. Można wybrać zestawy całkowicie gładki, w kolorze bieli czy kremu, pasujące do każdego stylu i aranżacji. Pięknie wyglądają serwisy kawowe zdobione złotą lub srebrną linią, która nadaje finezji i uroku. Urocze są również zestawy pastelowe, a także filiżanki, spodki i talerze w żywych barwach, zdobione kwiatowymi, fokowymi lub geometrycznymi wzorami. Produkty z Manufaktury w Bolesławcu m.in. zastawa obiadowa, filiżanki i spodki zdobione są ręcznie, powstają z pasją, w każdy produkt wkładane jest serce.

Serwisy do kawy i herbaty przydadzą się każdemu. To świetny upominek, który sprawi radość, będzie świetną dekoracją, a także będzie uświetni każdą uroczystość.