Profesjonalne latarki do broni w dobrej cenie

Profesjonalna latarka taktyczna to ten typ wyposażenia, który należy uznać za niezbędny. Rzecz dotyczy zarówno miłośników strzelectwa, jak i myśliwych. W naszym artykule opiszemy najlepsze latarki do broni w rozsądnej cenie.

Profesjonalne latarki do broni długiej

Sprzęt dla zaawansowanych myśliwych obejmuje całą paletę akcesoriów, to prawda. Jednak czy bez dobrej latarki większość z nich miałyby sens? Na pewno nie w warunkach nocnych. Latarki myśliwskie na broń stanowią więc absolutny fundament udanych łowów. Oczywiście pierwszy z brzegu produkt tego rodzaju raczej nie spełni oczekiwań. Będzie to latarka taktyczna albo za słaba, albo podatna na negatywny wpływ wilgoci. W najgorszych przypadkach pojawią się oba problemy jednocześnie… Dlatego polecamy specjalistyczne latarki na broń ze strony https://rparms.pl/27-latarki-do-broni.

Znajduje się tam na przykład model firmy Streamlight, który oferuje niebagatelne 1000 lumenów i 3 tryby świecenia. Wiązka w tym przypadku ma długość ponad 300 m. W zupełności wystarczy, aby znaleźć byka po strzale. Pomoże też w orientacji podczas penetracji lasu, nawet w deszczu. To wodoodporna latarka myśliwska. Może wytrzymać pełne zanurzenie na głębokości metra przez 30 minut. Koszt? Ok. 1000 zł.

A jeśli chodzi o latarki do broni z zielonym celownikiem laserowym, polecamy model Olight Odin GL Mini. Wskaźnik ów jest fabrycznie zintegrowany z latarką. Dzięki temu jego funkcjonalności prezentuje się na doskonałym poziomie. I tu mamy do czynienia z wodoodpornością, a także konstrukcją na bazie aluminium lotniczego. Innymi słowy, to profesjonalna latarka do broni długiej mogąca upaść ze znacznej wysokości. Zaleta nie bez znaczenia na polowaniu w Bieszczadach, chociażby.

Oświetlenie broni krótkiej

Posiadacze uprawnień na broń krótką lub po prostu miłośnicy nocnych akcji na strzelnicy cenią sobie możliwość dołączenia latarki do pistoletu. To znacząco polepsza osiągi strzeleckie, a w skrajnych przypadkach może uratować życie. W każdym razie taktyczne latarki do broni krótkiej występują w wielu wariantach. Ceny mieszczą się między 500-1700 zł, choć i droższych modeli nie brakuje. Jednak już za ok. 1000 zł można sobie sprawić bardzo dobrą latarkę.

Sig Sauer Foxtrot2R ma moc 700 lumenów. To znakomita latarka pistoletowa. Bateria w tym wypadku wystarczy aż na 90 minut ciągłego świecenia, co jest w pełni wystarczające na każdej strzelnicy. Warto jednak troszeczkę dołożyć i zainwestować w model Streamlight TLR-1 HL. Dlaczego? Bo to aż 300 lumenów więcej oraz tryb stroboskopowy. Świetnie się sprawdzi w parze z Glockiem, jak i niejedną bronią bocznego zapłonu (do kupienia tutaj: https://rparms.pl/68-pistolety-bocznego-zaplonu).

Dodatkowe akcesoria

Co wyróżnia latarki taktyczne? Wydajność, wygoda, niezawodność w terenie. Dorzućmy do tego dobry celownik holograficzny na przykład i powiększalnik EOTech, a otrzymamy komplet akcesoriów, jakimi nie pogardzą służby mundurowe. Warto mieć takie przedmioty na wyposażeniu, żeby móc w pełni wykorzystać potencjał swojej broni, ale i umiejętności.

Osiągi bojowe często zależą od tego, jak się posługujemy sprzętem. Możliwość trenowania z celownikami pozwoli uzyskać lepsze wyniki później. Zakup takich akcesoriów to więc dobry pomysł w każdym przypadku. Należy jednak dobierać sprzęt na zasadzie kompatybilności. Komplety EOTech (do obejrzenia na stronie https://rparms.pl/brand/96-eotech) zapewniają znakomite rezultaty, a jeśli w grę wejdą jeszcze wspomniane wyżej latarki do broni… Doprawdy trudno o lepszy zestaw w 2024 roku. Zwłaszcza jeśli ma się ograniczony budżet.