Olejek do brody — Jaki wybrać i jak używać? Doradzamy! 

Olejek do brody swoją popularność zawdzięcza wszechstronności i wyjątkowym właściwościom zmiękczającym zarost. Olejki do brody poprawiają komfort noszenia zarostu, ale są również wartościowym produktem pielęgnacyjnym dla mężczyzn, którzy się golą. Oleje nawilżające, olejki eteryczne i witaminy mają zbawienny wpływ na brodę i skórę twarzy. Dowiedz się jak wybierać i stosować olejki do brody!

Olejek do brody — po co?

Sięgając po męskie kosmetyki, w tym olejek do brody mamy konkretne oczekiwania lub zastanawiamy się, czego się spodziewać. Olejki do brody stają się coraz popularniejsze nawet pośród mężczyzn, którzy co jakiś czas się gola i wcale nie zapuszczają bujnej, długiej brody. Trudno się temu dziwić po przyjrzeniu się działaniu olejków do brody i samym olejkom (https://dlagentlemana.pl/olejki-do-brody). To produkty dedykowane dla mężczyzn, które w profesjonalny sposób poprawiają wygląd brody oraz zwiększają uczucie komfortu skóry pod zarostem. Mogą być pomocne dla osób, które co jakiś czas się golą, w powstrzymywaniu wrastających włosów. Olejki do brody dzięki zawartości wyciągów z roślin (takich jak aloes czy wrotycz) łagodzą podrażnienia skóry twarzy. Oleje nośne, czyli główne składniki olejków do brody, świetnie nawilżają skórę i zapobiegają złuszczeniu się jej oraz swędzeniu. Jak wiadomo wiele czynników zewnętrznych wysusza naszą skórę co może mieć przełożenie na nieprzyjemne uczucie ściągania na twarzy u mężczyzn, którzy się golą lub przesuszenia zarostu w brodaczy. Olejki do brody świetnie sobie z tym radzą!

Jaki olejek do brody?

Przede wszystkim nie dajmy się nabrać na zamienniki i tanie olejki do brody, które tak naprawdę nie są stworzone z profesjonalnym podejściem. W przypadku olejków do brody bardzo ważne jest nawet opakowanie. Oleje nie powinny być przetrzymywany w przezroczystych pojemnikach, ponieważ światło naturalne niszczy bądź osłabia ich naturalne właściwości. Wybierając olejek do brody najlepiej przyjrzeć się opisowi produktu i zapoznać się z opiniami. Olejki do brody warte są naszej uwagi prawdopodobnie będą opakowane w malutką przyciemnianą buteleczkę wraz z dozownikiem, dzięki któremu nałożymy na dłonie tylko kilka kropel olejku. Olejki mają zbawienne działanie na skórę i brodę. Olej migdałowy, olej dyniowy, olejek makadamia, olejek arganowy i inne olejki działają jak bomba witaminowa na skórę i brodę. Zmiękczają i odżywiają. Wszystkie olejki pomagają w utrzymaniu włosów w dobrej kondycji, a zawarte w nich witaminy jako składniki dodatkowe odpowiadają za jeszcze lepszy efekt.

Jak nakładać olejek na brodę?

Nakładanie olejku na brodę to bardzo ważna część pielęgnacji zarostu. Jak poprawnie nałożyć olejek na brodę? Przede wszystkim umieść tylko kilka kropel olejku na dłoniach. Wiele tutaj zależy od długości i gęstości zarostu, ale kilka kropel powinno wystarczyć, a zawsze możesz dodać ich więcej. Następnie rozprowadź olejek między dłońmi, zrób to równomiernie by nakładając olejek na brodę nie mieć wrażenia, że gdzieś tego olejku brakuje. Wymasuj olejek w brodę delikatnie, poczynając od nasady i poruszając się w kierunku końców włosów. Upewnij się, że olejek dociera wszędzie i rozprowadź go równomiernie. Na koniec możesz spróbować nadać brodzie pożądany kształt i użyć grzebienia lub szczątki. Jednak pamiętaj, że olejek do brody nie jest produktem, do stylizacji zarostu i jego głównym zadaniem jest odżywienie i zmiękczenie zarostu.