Joga jest lekiem na wiele dolegliwości, przekonaj się sam cz.1

Zła postawa w pracy, długie godziny siedzenia przed komputerem, gorączkowe dni i zajęta głowa. Nie zdając sobie z tego sprawy, twoje ciało i umysł są zmęczone i mogą szybko zostać osłabione. Joga może pomóc nawet w zmniejszeniu bólu porodowego.

Joga, aby uwolnić się od zestresowanego ciała

Krzesło biurowe jest naszym największym wrogiem. Całe ciało cierpi z powodu godzin spędzonych w pozycji siedzącej. Powtarzanie pewnych gestów związanych z pracą, w szczególności przy korzystaniu z narzędzi cyfrowych, wpływa również na ścięgna, mięśnie, stawy i nerwy.

Joga poprzez rozciąganie i wzmacnianie postaw zrównoważy te ruchy lub pozycje i zmniejszy, a nawet wyeliminuje ich szkodliwe skutki. Pomagając poprawić postawę, joga będzie miała również działanie zapobiegawcze.

Szyja, ramiona i plecy są zwykle jako pierwsze dotknięte największym obciążeniem. Proste postawy mogą szybko je uwolnić:

Uwolnij szyję

Postawa „stojąca” łagodzi napięcie w szyi, która jest całkowicie zrelaksowana i nie musi już podnosić ciężaru głowy, przynosząc jednocześnie spokój i pogodę ducha. Ta postawa rozciąga również całe plecy twojego ciała.

Rozstaw stopy w odstępie około 1 m, zrób głęboki wdech, podnosząc ramiona i stań się wyższy, a następnie zrób wydech, powoli opuszczając pierś w kierunku ziemi, utrzymując proste plecy. Możesz zgiąć łokcie i zaakcentować postawę z bioder. Pozostań przez 30 sekund, a następnie wyprostuj się podczas wdechu. Jeśli nie możesz zgiąć tak mocno tułowia, nie przekraczaj swoich ograniczeń: elastyczność będzie stopniowo przychodzić.

Rozciągnij ramiona

„Postawa kobry” otwiera klatkę piersiową i ramiona, które mają tendencję do garbienia się podczas godzin spędzonych przed ekranami, jednocześnie wzmacniając plecy.

Połóż się płasko na brzuchu i połóż ręce obok ramion. Podnieś klatkę piersiową podczas powolnego wdechu. Skieruj lekko wzrok w stronę sufitu i pozostań przez 3 do 5 cykli oddechów, a następnie na wydechu połóż ciało z powrotem na ziemi. Uważaj, aby nie ćwiczyć w tej pozie w przypadku kontuzji pleców.

Rozluźnij plecy

Pozycja „od kolan do klatki piersiowej” działa jak samodzielny masaż pleców i zapewnia natychmiastową ulgę w napięciu.

Podnieś głowę w kierunku kolan i delikatnie obracaj się w przód i w tył, oddychając spokojnie. Możesz także po prostu trzymać głowę na ziemi, podbródek schowany w kierunku klatki piersiowej, aby rozciągnąć cały kręgosłup. Trzymaj tę zrelaksowaną pozę tak długo, jak chcesz.

Zapraszamy do części drugiej