Wakacje z rodziną w górach – poznaj Świeradów-Zdrój!

Planując urlop z dziećmi w górach wcale nie trzeba wybierać drogich i tłocznych miejscowości ze szczytów list popularności. W ich niedalekim sąsiedztwie znajdują się bowiem miejsca, które zapewnią równie dużo atrakcji, a o wiele więcej upragnionego spokoju. Jednym z takich miast jest Świeradów-Zdrój!

Świeradów-Zdrój z dziećmi — atrakcje 

Wakacje w Górach Izerskich to nie tylko wielokilometrowe szlaki turystyczne z zapierającymi dech w piersiach krajobrazami na końcu trasy. To również liczne atrakcje i zabytki do zwiedzenia! Na odwiedzających Świeradów-Zdrój czekają m.in.: muzeum „Czarci Młyn”, wewnątrz którego można na własne oczy zobaczyć dawny cykl wypiekania chleba; pełna wiszących mostów i zjeżdżalni wieża widokowa „Sky Walk”; Centrum Edukacji Ekologicznej „Izerska Łąka” z teleskopami, projektorami i interaktywnymi ulami czy Zamek Chojnik, gdzie na własne oczy można zobaczyć np. pręgierz. 

Nawet zwykły spacer deptakiem przyniesie sporo radości, a to za sprawą chociażby wszechobecnych żab. Wypatrywanie symboli miasta i poznawanie ich historii z pewnością zaangażuje małych i dużych turystów! 

A jeżeli Świeradów okaże się za mały dla wymagającego podróżnika — bez problemu można dojechać do ościennych miejscowości, które również oferują szereg rozrywek. W niedalekiej odległości znajdują się m.in. Lubomierz, Szklarska Poręba czy Jelenia Góra.

Noclegi i restauracje w Świeradowie-Zdroju 

Wasza pociecha jest wybrednym koneserem kuchni? Poza miejscowymi lokalami oferującymi klasyczne dania, w Górach Izerskich jest sporo miejsc, które oferują różnorodne, pożywne i smaczne menu dla dzieci. Jednym z nich jest restauracja Świeradów Zdrój Ametyst, znajdująca się na terenie hotelu Cottonina. W menu znajdziemy bowiem niezwykłe specjały dla dojrzałych podniebień, ale i kolorowe potrawy, które przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym młodym smakoszom. 

Wybierając zaś nocleg, warto znaleźć miejsce, które oferuje zarówno spokój od miejskiego zgiełku, jak i liczne udogodnienia dla najmłodszych. Nie każda pociecha po całodniowej wycieczce zaśnie od razu po przekroczeniu progu pokoju. Czasami moc atrakcji  z całego dnia nakręca do dalszych harców. Obiekty takie jak hotel Świeradów-Zdrój — Cottonina Hotel & Mineral SPA Resort dobrze o tym wiedzą, dlatego w ofercie znajdziecie m.in. basen, plac i pokoje zabaw, animacje, a także strefę wellness i Baby Eco Spa.