Prześcieradła idealne — jakie kupić? 

Prześcieradła jako ważny element wyposażenia każdej sypialni są dostępne  w rozmaitych kolorach i rozmiarach. To nie wszystko, idealne prześcieradła są świetnie dopasowane do potrzeb, do wyboru mamy prześcieradła nieprzemakalne, z gumką i pozostałe. Jakie prześcieradło z gumką dobrać do materaca i jak wybrać najlepsze dla siebie i swojej rodziny? Doradzamy!

Jakie prześcieradło na materac 160×200?

Prześcieradła są nieodłącznym elementem dobrze przygotowanego posłania. W skuteczny sposób osłaniają powierzchnię, na której leżymy i/lub doskonale przylegają do łóżka z materacem. Prześcieradła o różnych wymiarach (https://darymex.pl/przescieradla) powinny dobrze przylegać do powierzchni materaca, dlatego koniecznie zwróćmy uwagę na wymiary przed zakupem. Jeśli zastanawiasz się jak wybrać prześcieradło na materac 160×200 — jeśli materac jest standardowej wysokości 15-20 cm, to wybieramy prześcieradło o takich samych wymiarach. Producenci prześcieradła 160×200 prawdopodobnie wzięli pod uwagę szerokość standardowego materaca. Jeśli nasz materac jest szerszy to warto wybrać większy rozmiar. Zbyt duże prześcieradło nie będzie dobrze przylegać i może się irytująco osuwać z powierzchni łóżka. Warto o to zadbać i sprawdzić dobrze wymiary. Prześcieradło o odpowiednim rozmiarze z przyjemnego materiału zapewni nam komfortowy sen.

Prześcieradła z gumką 160×200

Dzięki wszytej na krawędziach gumce wszystkie prześcieradła z gumką stają się świetnymi tekstyliami do wygodnego zakładania na powierzchnię materaca. Wystarcz zaczepić o dwa przeciwległe rogi materaca, naciągnąć prześcieradło oraz zaczepić pozostałe rogi materaca. Prześcieradła z gumką umożliwiają doskonałe dopasowanie do powierzchni. Zapomnij o niechlujnym wyglądzie łóżka i nierównej oraz irytującej powierzchni do spania już po jednej nocy. To ogromna zaleta prześcieradeł z gumką. Dopasowanie prześcieradła z gumką 160×200 to jedna z kluczowych kwestii jest chodzi o komfort snu. Niektóre prześcieradła mogą ochraniać materac nieprzemakalną powłoką. Tak zwane prześcieradła ochronne lub nieprzemakalne 2w1 występują zwykle właśnie z gumką, stają się więc interesującą alternatywą dla łózek z materacem, również tych w rozmiarze 160×200.

Jak prać prześcieradła?

Jeśli chodzi o pranie prześcieradeł to najlepiej wszystkie informacje dotyczące konserwacji i prania zasięgnąć z metki producenta lub opakowania. Zwykle jednak prześcieradła bawełniane możemy prać w pralce automatycznej w na tyle wysokich temperaturach, by dobrze sprać brud i ewentualne plamy. Utrzymywanie higieny w łóżku jest ważne, tego nie trzeba nikomu tłumaczyć. Prześcieradła mają bezpośredni kontakt ze skóra śpiącej osoby, stąd ważne by były to odpowiednie materiały, najlepiej atestowane. Zarówno bezpieczne dla skóry człowieka, oddychające i przewiewne, jak i takie, które umożliwiają doprowadzenie do czystości po wielokrotnym stosowaniu. Warto podczas poszukiwań wybierać prześcieradła z dobrych gatunkowo tkanin, które są higroskopijne (świetnie oddają wilgoć), odpowiednie dla alergików oraz przyjemne w dotyku i odporne na lekkie uszkodzenia mechaniczne.