Najlepsza wyprawka dla noworodka – jak wybrać?

Urodzeniu dziecka towarzyszy zawsze wiele emocji oraz wiele przygotowań do tego, aby zapewnić mu jak najlepsze warunki. Dla rodziców to spore wyzwanie, a także stres, aby wszystko przygotowane zostało jak należy. O czym zatem trzeba pamiętać? Jakie są niezbędne produkty i co powinna zawierać wyprawka dla noworodka?

  1. Kompletowanie wyprawki – Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?
  2. Najlepsza wyprawka dla noworodka – Jak wybrać?
  3. Karmienie piersią – Co będzie potrzebne?
  4. Pieluszki jednorazowe – Jakie wybrać?
  5. Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

1. Kompletowanie wyprawki – Kiedy zacząć kompletować wyprawkę?

Wielu rodziców wręcz nie może doczekać się przyjścia na świat dziecka, dlatego kompletowanie wyprawki może być dla nich bardzo ekscytujące. Jednak w trakcie sporządzania listy zakupów może pojawić się wiele wątpliwości. Warto dokładnie przemyśleć co będzie potrzebne, ale warto również odpowiednio wcześniej przygotować się do zakupów.

Ważne, żeby nie czekać na ostatnią chwilę. Kobieta w czasie ciąży może odczuwać osłabienie, a im późniejszy czas ciąży, tym trudniej będzie o swobodne buszowanie po sklepach. Najlepszym momentem na kompletowanie wyprawki jest końcówka drugiego lub początek trzeciego trymestru.

2. Najlepsza wyprawka dla noworodka – Jak wybrać?

Lista rzeczy dla noworodka może być naprawdę długa. Warto krok po kroku przemyśleć każdy etap pielęgnacji dziecka. Bardzo ważna jest kąpiel noworodka. Konieczne będą odpowiednie środki do mycia, które nie będą drażniące dla skóry dziecka, a także myjki wielorazowe, ręczniczki, czy wanienka. Przydadzą się również różnego rodzaju kremy ochronne.

Podczas kompletowania wyprawki należy uwzględnić delikatne kocyki, które otulą maluszka. Kupując ubranka warto zaopatrzyć się w kilka kompletów pajacyków, śpioszków, koszulek oraz body z krótkim rękawem oraz krótkich spodenek. Konieczne będą także skarpetki, cienki sweterek i cienka czapeczka na lato. Natomiast na okres jesienno zimowy warto przygotować grubszą czapkę oraz kombinezon.

3. Karmienie piersią – Co będzie potrzebne?

Dla mam, które planują karmienie piersią z pewnością przydatne będą wkładki laktacyjne. Zapewniają one komfort w czasie karmienia piersią, ale także pomagają zabezpieczyć ubrania przed zabrudzeniem.

Warto zaopatrzyć się też w co najmniej dwie butelki do karmienia dziecka, podgrzewacz do pokarmu oraz śliniaczki, które pomogą uchronić dziecięce ubranka przed zabrudzeniem. W celu zachowania wysokiego poziomu higieny niezbędny będzie sterylizator do butelek.

4. Pieluszki jednorazowe – Jakie wybrać?

Rodzice mogą mieć problem z dobraniem odpowiednich pieluch dla noworodka. To dlatego, że na rynku można znaleźć ich bardzo dużą ilość. Pieluchy jednorazowe mogą mieć różne rozmiary i to przede wszystkim na nie należy zwracać uwagę podczas zakupów. Niektórzy producenci podają także wagę dziecka, dla którego przeznaczone są pieluszki. Dla noworodka należy wybrać rozmiar najmniejszy.

5. Ile kosztuje wyprawka dla noworodka?

Skompletowanie wyprawki może być problematyczne nie tylko podczas przygotowywania listy zakupów. Innym wyzwaniem dla rodziców może być również spory wydatek. Ciężko wskazać jednoznacznie cenę wyprawki. Uzależniona jest ona od ilości kupowanych produktów oraz ich jakości. Szacuje się jednak, że podstawowa wyprawka to koszt około tysiąca złotych.

Więcej na temat wyprawki dla noworodka można przeczytać pod linkiem https://amko.com.pl/Wyprawka-dla-noworodka-i-mamy-Lista-wyprawkowa-online-i-pdf-ccms-pol-35.html.