Najlepsi piłkarze w historii – ranking legendarnych zawodników

Dlaczego temat najlepszego piłkarza świata wzbudza tak sporo wątpliwości? Dużo osób nie wie, który piłkarz jest najlepszy w historii. To zagadnienie powoduje wiele dyskusji… Często kibice mają zupełnie odmienne spojrzenie na ten temat. Jaki zawodnik jest obecnie uważany za najlepszego? Którzy piłkarze kiedyś rządzili na światowych murawach?

Kto otrzyma Złotą Piłkę?

Dla wielu osób najlepszym zawodnikiem jest ten, który otrzymuje właśnie tę nagrodę. Kto ma największe szanse w tym roku? Wydaje się, ze sprawa jest praktycznie przesądzona. Kluczowe jest bowiem to, która kadra narodowa okazała się najlepsza na Mistrzostwach Świata w Katarze. Jak na to zagadnienie zapatrują się eksperci? Jeśli sprawdzisz newsy sportowe, to zobaczysz aktualne opinie specjalistów. 

Obecnie zdecydowanym faworytem do wygrania Złotej Piłki jest Lionel Messi. Argentyna wygrała przecież Mistrzostwa Świata w Katarze, a „Atomowa Pchła” była głównym „ojcem sukcesu”. Lionel Messi spisywał się znakomicie w czasie całego turnieju. W sumie zdobył siedem goli. Do tego dołożył trzy asysty. Co ważne, Argentyńczyk nie zawodził w kluczowych momentach. Dzięki jego postawie kibice Albicelestes znowu mogli cieszyć się tym istotnym trofeum. A Lionel Messi zdobył to, czego zawsze brakowało mu w jego bogatej kolekcji. Nic zatem dziwnego, że Argentyńczyk jest zdecydowanym faworytem do zainkasowania Złotej Piłki. 

Na drugim miejscu znajduje się Kylian Mbappe. Francuz także kapitalnie grał w Katarze. W finale Trójkolorowi przegrali jednak po karnych z Argentyńczykami i to najprawdopodobniej okaże się decydujące.

Czy Lionel Messi to najwybitniejszy zawodnik w historii?

Wiele osób tak właśnie uważa. Do niedawna można było jeszcze z tym zagadnieniem polemizować. W końcu Lionel Messi nie miał jeszcze w swojej kolekcji tytułu mistrza Świata. Ostatnio jednak się to zmieniło. Teraz nawet przeciwnicy króla z Argentyny nie mają w tej sprawie zbyt wielu argumentów. W końcu Lionel Messi w swojej bogatej karierze wygrał już dosłownie wszystko. Z kadra narodową oraz w rozgrywkach kluczowych. Argentyńczyk ma też mnóstwo rozmaitych nagród indywidualnych. A ostatnie Mistrzostwa Świata pokazały, że to zawodnik, który będąc w formie potrafi decydować o losach kluczowych meczów na najważniejszych imprezach.

Pele to historia warta uwagi

Do niedawna eksperci zastanawiali się, kto jest lepszy. Naprzeciwko Lionela Messiego stawiano m.in. Cristiano Ronaldo. Wydaje się, że triumf w Katarze spowodował, że ta sprawa została już rozstrzygnięta. W końcu znakomity Portugalczyk ani razu w karierze nie wygrał mistrzostw Świata. Na pewno CR7 jest wysoko w rankingu legendarnych zawodników, lecz nie na pierwszym miejscu. Wysoko w tego typu klasyfikacjach umieszcza się także Pele. Brazylijczyk niestety odszedł z tego świata pod koniec minionego roku kalendarzowego. W chwili śmierci miał 82 lata. Warto dodać, że w karierze Pele trzykrotnie był mistrzem Świata. Pod tym kątem był lepszy nawet od Lionela Messiego.