Manicure frezarkowy

Manicure frezarkowy z roku na rok wzbudza coraz większe zainteresowanie wśród kobiet. Pragniemy dbać o piękny wygląd dłoni i paznokci, które są uznawane za naszą wizytówkę. Sprawdźmy zatem, czym cechuje się ten rodzaj manicure i jakie ma zalety! Dlaczego warto postawić na manicure frezarkowy?

Wyjątkowa technika manicure

Czym jest manicure frezarkowy? Najłatwiej mówiąc, jest to specjalne technika manicure, polegająca na opracowaniu skórek i paznokci bez używania ostrych narzędzi. W tym wypadku ogromne znaczenie ma nie tylko frezarka, lecz także frezy.

Aby cały proces przebiegł łatwo i dokładnie, postawić trzeba na frezarkę z dużą ilością obrotów na minutę. Dzięki temu praca stanie się bardziej efektywna i nie ma konieczności sięgania po cążki, pilnik i blok polerski w celu przygotowania płytek paznokci. Poza tym niezawodny frez pozwala z powodzeniem usunąć zrogowacenie i zgrubienia naskórka.

Frezy to podstawa

Wiemy już, że w manicure frezarkowym najważniejsze jest korzystanie z odpowiednich frezów. Jakie rozwiązanie wybrać? Postawić można na kilka rodzajów frezów, zgodnie z tym, do czego mają posłużyć. Przykładowo frezy ceramiczne sprawnie usuwaną masę akrylową, hybrydową i żelową z płytki. Z kolei frezu diamentowe i piaskowe zapewniają efektywną pracę przy skórkach.

Nie bez znaczenia jest to, że frezy odznaczają się różnymi kształtami i gradacjami. Zanim rozpoczniemy pracę, zwróćmy uwagę na to, do czego służy konkretny produkt. Początkujące kosmetyczki powinny wybierać frezy o drobnej gradacji.

Jak przebiega manicure frezarkowy? Na początku kosmetyczka nakłada środek antyseptyczny na dłonie klienta. Jeśli na paznokciach znajduje się stary lakier, jest on usuwany odpowiednimi sposobami. Następnie nadawany jest pożądany kształt paznokciom, a naskórek jest usuwany z użyciem frezarki. Poza tym stosuje się także odżywkę wzmacniającą, która zadba o dobrą kondycję naszych paznokci. Potem można przejść do malowania paznokci, zgodnie z wybranymi usługami.

Najważniejsze zalety

Manicure frezarkowy nie wymaga użytkowania ostrych narzędzi podczas opracowania skórek i paznokci. To oznacza, że możemy liczyć na wiele zalet takiej techniki! Jakie korzyści doceniają kobiety? Przede wszystkim cieszymy się krótszym czasem pracy i zmniejszeniem ryzyka urazów. Zagrożeniem w zwykłym manicure są zwłaszcza cążki, które prowadzić mogą do skaleczeń, uszkodzeń mechanicznych lub niedokładnego opracowania skórek. Nic więc dziwnego, że niezawodny manicure frezarkowy jest tak uwielbiany przez kobiety.

Podsumowując, warto zauważyć, że o dłonie powinniśmy dbać przez cały czas. Kobiety coraz bardziej cenią manicure frezarkowy, który daje wiele korzyści. Dzięki niemu paznokcie i skórki będą pięknie się prezentować, a wizyta u kosmetyczki przebiegnie szybciej i wygodniej. W profesjonalnych gabinetach kosmetycznych stosuje się odpowiednie frezarki, wyróżniające się bardzo dobrą jakością i skutecznym działaniem. Manicure frezarkowy to świetne rozwiązanie dla każdej, nawet najbardziej wymagającej kobiety!